Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

ویلای لوکس مهسان پنج

ویلای لوکس مهسان پنج

ویلای لوکس مهسان پنج

دسته بندی : ساختمان های سطح کشور یک ویلای فوق العاده لوکس و زیبا با نام مهسان پنج در منطقه ی شهرک غرب واقع شده است و یکی از لوکس ترین ویلاهای تهران می باشد. ویلایی با شیشه های رنگی و المان ها زیبای معماری سنتی ایرانی. معمار و طراح خلاق آن سعی کرده تا تلفیقی تکرار نشدنی و لوکس از معماری سنتی ایرانی و معماری مدرن را به اجرا و نمایش درآورد.
تعداد طبقات ویلا: این ویلا در ۴ طبقه طراحی و ساخته شده است.
مساحت ویلای مهسان پنج: این ویلا با مساحتی حدود ۸۰۰ متر مربع چشم هر بیننده ای را جلب می نماید.
ویژگی های ویلای مهسان پنج:
.قرار گرفتن در بین ۷ کاندید برتر مسابقات هوشمند KNX آلمان در سال۲۰۱۰ (هوشمندترین ساختمان ایران تا سال۲۰۱۰)
.دارای برچسب انرژی نوع A (بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی)
.خانه زنده ( این ویلا با تغییر روز و شب و فصل تغییراتی در خانه بوجود می آید.)
.تلفیق معماری سنتی ایرانی با معماری مدرن
.استفاده از آخرین تکنولوژی ها,متدها و برندهای سلطنتی و روز دنیا
.اجرای بسیار دقیق و خاص توسط استادان ایرانی و خارجی
در این بین لازم دانستم تا اشاره ای به سبک معماری ایرانی و ویژگی هایی که او را متمایز می سازد اشاره ای داشته باشم؛ معماری که به معماری درونگرا شناخته می شود.
معماری در ایران بیش از ۶۰۰۰ سال تاریخ پیوسته دارد. این معماری نه‌تنها فراتر از مرز جغرافیایی ایران امروزی نمودی بارز دارد بلكه از نظر تنوع، پهنه وسیعی را در بر می‌گیرد. عناصر طراحی نیز در معماری ایرانی از قدمتی ۳ هزار ساله برخوردار است. این عناصر از تالار گوردخمه‌ها گرفته تا سقف چهارطاقی‌ها و چهارایوانی‌ها همواره در دوران‌های مختلف حضور داشته و تاثیرگذاری خود را در زندگی امروز نیز حفظ كرده‌اند. در واقع معماری ایرانی دارای استمراری بوده كه هر چند بارها بر اثر كشمكش‌های داخلی و هجوم‌های خارجی دستخوش فترت یا انحراف موقتی شده، با این همه به سبكی دست یافت كه با هیچ سبك دیگری اشتباه نمی‌شود. در ایران معماری آثار تاریخی در عین اینكه دارای مفهوم و هدف دینی و آیینی است، مانند سایر نقاط جهان وابسته به عواملی چون اقلیم، مصالح موجود، فرهنگ منطقه، فرهنگ همسایه، دین و آیین و باور و بانی بناست. اصول معماری ایرانی مهم‌ترین اصول معماری ایرانی را «درون‌گرایی»، «پرهیز از بیهودگی» ، «مردم‌محوری» ، «خود‌بسندگی» و «نیارش» دانسته‌اند.