Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

زمینه مناسبی برای جهش "معدن" در دولت دوازدهم فراهم است

زمینه مناسبی برای جهش

زمینه مناسبی برای جهش "معدن" در دولت دوازدهم فراهم است

دسته بندی : بازار داخلی ایران مهدی کرباسیان در مراسم افتتاح عملیات اجرایی معدن و احداث کارخانه ها سرب و روی مهدی آباد با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو در ابتدای دولت یازدهم، 24 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام و شروع نشده داشت ضمن اینکه اموال خود را واگذار کرده بود اما در ایمیدرو 73 پروژه تعریف کردیم که برخی افتتاح شده و برخی در حال اجراست و زمینه خوبی برای جهش و توسعه در دولت دوازدهم داده می شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه اکتشاف شروع اشتغال و توسعه است، گفت: جمهوری اسلامی یکی از کشورهای معدنی دنیاست که جای کار برای اکتشاف دارد، در دولت یازدهم برنامه اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربع در 21 استان انجام شد.
وی ادامه داد: در سال 95، 450 میلیون تن زغال سنگ، 350 میلیون تن سنگ آهن و 40 تن طلا کشف شد و در پایان سال 96 نیز ذخایر جدیدی از سرب و روی، مس، طلا و .... خواهیم داشت که در راستای اقتصاد مقاومتی است.
کرباسیان گفت: در استان یزد با توجه به کارهای اکتشافی صورت گرفته، اطلاعات مقدماتی نشان می دهد که منابع ارزشمندی خواهیم داشت.
وی ادامه داد: فلز روی در همه دنیا وجود ندارد و این معدن در زمینه صادرات می تواند یکی از مسائل اقتصاد مقاومتی باشد که می تواند ارزش افزوده و اشتغال قابل توجهی ایجاد کند.
افزایش 4 برابر ذخایر عناصر نادر خاکی
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سازمان انرژی اتمی سال ها قبل از انقلاب کار اکتشافی می کرد که با تفاهم به عمل آمده، از اطلاعات آنها طی 70- 80 سال گذشته استفاده کردیم و توانستیم به ذخایر ارزشمندی برسیم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال، میزان ذخایر عناصر نادر خاکی 300 هزار تن بود که اکنون به یک میلیون و 200 هزار تن رسیده است.
کرباسیان در ادامه از استاندار، فرماندار وسایر مقامات محلی به خاطر ایجاد زیرساخت ها تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که حمایت های خود را ادامه دهند.
وی همچنین از همکاران هیات عامل ایمیدرو، مجری طرح مهدی آباد و سرمایه گذاران طرح تشکر کرد.