Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی

سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی

سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی

دسته بندی : نمایشگاه ها سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: نخستین سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی و سومین کارگاه آموزشی بین المللی فرآوری سنگ آهن و فلزات پایه، روزهای چهارم و پنجم آبان ماه جاری به میزبانی ایران برگزار می شود.
« غلامرضا ملاطاهری » با اعلام این خبر افزود : نمایندگان شرکت های معدنی کشورهای شاخص از جمله کانادا ، آفریقای جنوبی ، استرالیا ، فنلاند، و نیز شرکت های چند ملیتی از دیگر مدعوین این سمپوزیوم هستند.
ملا طاهری امضای تفاهمنامه همکاری آموزشی و اکتشاف عناصر نادر خاکی با سازمان زمین شناسی فنلاند را از برنامه های جنبی پیش بینی شده در مدت برگزاری سمپوزیوم برشمرد. وی با اشاره به این که یکی از موضوع های مورد بحث در این سمپوزیوم راه اندازی واحدهای فرآوری مقیاس کوچک است که در کامیون نصب می شوند و در جوار معادن فعالیت خواهند داشت، گفت: معادن کوچکی که ذخیره بالایی ندارند، می توانند با استقرار اینگونه واحدهای فرآوری که هزینه بالایی ندارند، نمونه های خود را آنالیز کنند و تحقیقات لازم را انجام دهند، بنابراین با اتمام ذخیره، امکان نقل و انتقال واحد فرآوری نیز وجود دارد.
رییس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی گفت : همزمان با برگزاری سمپوزیوم یاد شده، سومین کارگاه آموزشی فرآوری سنگ آهن و فلزات پایه با هدف گسترش روابط و تعاملات دو و چند جانبه با کشورهای همسایه و دیگر کشورهای منطقه از طریق ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای، تخصصی و آشنایی با امکانات و تجهیزات و ظرفیت های مرکز تحقیقات در زمینه فرآوری مواد معدنی برگزار خواهد شد.