Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

۴۴۰ معدن استان در حال بهره‌برداری است

۴۴۰ معدن استان در حال بهره‌برداری است

۴۴۰ معدن استان در حال بهره‌برداری است

دسته بندی : اقتصادی به گزارش گروه اخبار سنگ با ما به نقل از صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی، جعفرصادق اسکندری با اشاره به عملکرد شهریور ماه این اداره کل صنایع اظهار داشت: در این بازه زمانی ۴۲ جواز تاسیس، چهار طرح توسعه، ۲۲ پروانه بهره‌برداری و توسعه، چهار پروانه تغییر مالکیت و ۲۶ پروانه بهره برداری در بخش صنعت صادر شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: در این باره نیز ۱۰ جلسه تشکیل و ۳۹۳ مصوبه در خصوص ۳۸۶ پرونده صادر شد.
وی در خصوص اقدامات معاونت امور معدن و صنایع معدنی با اشاره به املاح تبخیری و اقتصادی دریاچه ارومیه اظهار داشت: بررسی‌ها و برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که هم‌اینک چهار میلیارد تن نمک در دریاچه ارومیه وجود داشته و اگر تمامی دریاچه‌های مشابه آن در تمامی دنیا بررسی شود مشاهد می‌شود که در این زمینه فعالیت‌های اقتصادی بسیاری با مهار مسائل زیست‌محیطی انجام شده است
اسکندری با تاکید بر ظرفیت عظیم سنگ آهن در سطح استان بیان کرد: هم اکنون ذخایر سنگ آهن استان ۱۶ میلیون تن است که اگر بتوان مطالعات ژئوفیزیک هوایی را در رابطه با آن انجام داد به یقین می‌توان شاهد گسترش صنایع فولاد در آذربایجان‌غربی بود. وی با ابراز تاسف از اینکه بر روی منابع فلزی استان مطالعات ناچیزی انجام شده است گفت: این خود یکی از بزرگترین مشکلات آذربایجان‌غربی است و در این باره حدود ۴۴۰ معدن استان در حال بهره‌برداری بوده که ۸۷ درصد آن مصالح سنگی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود: بی‌شک اگر اکتشافات سیستماتیکی مناسبی در این رابطه انجام یابد بی‌شک پوسته آذربایجان‌غربی از جمله استان‌هایی است که می‌تواند حرف‌های بسیاری برای توسعه صنایع مختلف داشته باشد.
اسکندری با اشاره به عملکردمعاونت امور بازرگانی و توسعه استان درشهریور ماه اظهارداشت: از تشکیل جلسه شورای فرهنگی نمایشگاه در سایت نمایشگاهی ارومیه خبر داد و گفت: این جلسه با هدف رعایت شئونات اسلامی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در حین برگزاری نمایشگاه ها برگزار شد.
اسکندری با اشاره به اقدامات شهریور اداره طرح‌ها و برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار داشت: در این مدت، جلسه کمیته کارشناسی بررسی سند توسعه صنعتی، معدنی، تجاری و سرمایه گذاری شهرستان مهاباد در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار شد.
وی گفت: علاوه بر آن، به هنگام کردن سند توسعه صنعتی، معدنی، تجاری و سرمایه گذاری شهرستان چایپاره و نیز تهیه عملکرد سه ماهه نخست سال ۱۳۹۵ در شاخص های برنامه عملیاتی سازمان مورد توجه قرار گرفت
رئیس سازمان صنعت معدن وتجارتت آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اداره آموزش، پژوهش و فناوری در شهریور ۹۵ اظهار داشت: در این باره دوره آموزشی آشنایی با ماشین آلات معدنی با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن و دوره آموزشی اهمیت و آشنایی با نشان تجاری برند در ارومیه برگزار شد. وی تصریح کرد: در بخش دانش بنیان این اداره نیز جلسه فرهنگ سازی آشنایی با شرکت های دانش بنیان برای شهرستان میاندوآب برگزار شد.
به گفته وی، در این بازه زمانی روند اخذ شناسنامه HSEE واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی به صورت یکپارچه و مستمر ادامه یافت و نشست فوق العاده کمیته تخصصی ممیزی انرژی صنایع و معادن در راستای تدوین طرح های بهینه سازی مصرف در صنعت برگزار شد.