Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

ستقرار صنایع تکمیلی، ضامن فعالیت بخش صنعت در فصل سرد سال

ستقرار صنایع تکمیلی، ضامن فعالیت بخش صنعت در فصل سرد سال

ستقرار صنایع تکمیلی، ضامن فعالیت بخش صنعت در فصل سرد سال

دسته بندی : اقتصادی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ابهر گفت: بسیاری از معادن به دلیل مشکل در تردد به دنبال بارش برف، در فصل سرد سال تعطیل یا نیمه تعطیل می‌شوند؛ این در حالی است که با استقرار صنایع تکمیلی می‌توان فعالیت در حوزه معدن را در این زمان ادامه داد.
محمدرضا داداشیان اظهار کرد: فرا رسیدن فصل سرد سال تقریبا زنگ تعطیلی یا نیمه‌تعطیلی برای بسیاری از معادن است.
وی دلیل مسدود شدن راه‌های دسترسی به معادن را علت این مسئله عنوان کرد و گفت: شهرستان ابهر نیز از این مسئله مستثنی نیست و هر ساله در فصل سرد سال، به‌ویژه در سه ماهه آخر که با بارش‌ برف روبه‌رو هستیم این رکود بیشتر می‌شود.
داداشیان با اشاره به این‌که در حال حاضر 54 معدن در شهرستان ابهر وجود دارد، تصریح کرد: البته معادنی که راه‌های دسترسی آنها از مسیرهای روستایی عبور می‌کند کمتر با این مشکل مواجه می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد:‌ با توجه به این‌که راه‌های روستایی از سرمایه‌های عمومی هستند، اطلاعات کافی به بهره‌برداران معادن در استفاده صحیح از این راه‌ها از طریق حمل تناژ مناسب با مسیر ارائه شده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
داداشیان، با اشاره به یکی از اقداماتی که می‌تواند بیکاری حاصل از سرمای زمستانی را در بخش معدن جبران کند، گفت: برخی از معادن شهرستان ابهر دارای دپو هستند و در فصل سرد با وجود تعطیلی معدن، بیکار نمی‌مانند، ولی یکی از اقداماتی که می‌تواند بیکاری حاصل از معادن را به دلیل بارش برف و یخبندان جبران کند، استقرار صنایع تکمیلی در بخش معدن است.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ابهر تصریح کرد: استقرار صنایع تکمیلی در بخش صنایع معدنی، علاوه بر ایجاد اشتغال، از خام فروشی در این حوزه جلوگیری کرده و ارزش افزوده را نصیب فعالان اقتصادی همان منطقه خواهد کرد که دولت اهتمام ویژه‌ای بر این مسئله دارد که با مشارکت بخش خصوصی می‌تواند به خوبی محقق شود.