Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

فرآوری مواد معدنی و انجام اکتشافات عمقی از اولویت های بخش معدن

فرآوری مواد معدنی و انجام اکتشافات عمقی از اولویت های بخش معدن

فرآوری مواد معدنی و انجام اکتشافات عمقی از اولویت های بخش معدن

دسته بندی : بازار داخلی ایران نادعلی اسماعیلی دهج در نشست خبری با اهالی رسانه با بیان این مطلب گفت: برای نظارت بهتر و رعایت موارد ایمنی ، مسئول فنی معدن باید حضوردایمی در معدن داشته باشد و نظرات فنی و مهندسی خود را به طور پیوسته در اختیار بهره برداران معدنی قرار دهد.
«نادعلی اسماعیلی دهج » با اشاره به اینکه 95 درصد فعالیت های معدنی توسط بخش خصوصی انجام می شود افزود: بر طبق تفاهم نامه ای که با صندوق بیمه فعالیت های معدنی امضا شده است "میز خدمت بیمه فعالیت معدنی " در همه استان های کشور استقرار می یابد.
وی سرمایه کنونی صندوق بیمه فعالیت های معدنی را بیش از یک هزار و100 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: تسهیلات با سود پایین به متقاضیان پرداخت می کند و سازمان نظام مهندسی معدن بر نحوه و میزان پرداخت این تسهیلات نظارت دارد.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در ادامه با بیان اینکه آموزش های کاربردی جایگزین آموزش های علمی و نظری معدنی شده است افزود : در قالب انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای کشور ، با برگزاری 26 دوره آموزشی بیش از 500 کارگر معدنی در 7 استان کشور آموزش دیدند.
اسماعیلی دهج با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان نظام مهندسی معدن ترسیم نقشه راه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی و راه اندازی معادن و فرآوری مواد معدنی است گفت :‌ شکوفایی بخش معدن ، باعث رونق بخش صنعت کشور نیز خواهد شد و بخشی از مشکلات بیکاری زا نیز مرتفع خواهد کرد.
وی با بیان اینکه 4 هزارو 514 نفر مسئول فنی استخراج ، یک هزارو 292 نفر مسئول فنی اکتشاف و 104 نفر مسئول فنی کانه آرایی و در مجموع 5 هزارو 910 نفر مسئول فنی معدن سال گذشته در بخش معدن فعالیت کردند افزود: 937 طرح اکتشافی ، یک هزارو 280 طرح بهره برداری ، 894 فقره گزارش پایان عملیات نیز در سال گذشته انجام شده است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن با بیان اینکه بیش از 900 نفر در رشته های پی جویی اکتشاف ، کانه آرایی و متالوژی استخراج پارسال با رتبه های 1 تا 3 تعیین صلاحیت شدند و برای شان پروانه اشتغال صادر شد ، افزود : در کل کشور نظام مهندسی معدن 36 هزار نفر عضو دارد که بیش از 9 هزارو 300 نفرتوسط این سازمان تعیین صلاحیت شده اند.
وی در پایان خبر از برپایی نمایشگاه معدن وصنایع معدنی با همکاری خانه معدن طبق همه ساله از 15 الی 18 آبان ماه در محل مصلی بزرگ تهران داد وگفت: این نخستین نمایشگاهی است که پس از برجام برپا می شود و کشورهای مطرح دنیا در زمینه های معدنی از آن استقبال کردند.