Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

پایین بودن امنیت سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین مشکل رشد صنعت سنگ کشور است

پایین بودن امنیت سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین مشکل رشد صنعت سنگ کشور است

پایین بودن امنیت سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین مشکل رشد صنعت سنگ کشور است

دسته بندی : بازار داخلی ایران به گزارش گروه خبری سنگ با ما به نقل از خبرگزاری فارس ، عزیز میرزاییان ظهر امروز در همایش صادرات سنگ ایران اظهار کرد: وجود قوانین مغایر، بخشی‌نگری و مزاحمت‌های محلی امنیت سرمایه‌گذاری در حوزه سنگ را به شدت کاهش داده و امروز این مسئله به یکی از مهم‌ترین موانع رشد و گسترش صنعت سنگ کشور تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در کشور به ویژه شهر محلات در حوزه سنگ توسعه صادرات سنگ موضوعی است که می‌تواند به کمک اقتصاد آمده و مشکلات اقتصادی و بیکاری را حل و فصل کند.
مشاور ارشد اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه 95 درصد مشاغل در شهرستان محلات در ارتباط با صنایع سنگ است، گفت: هم‌اکنون دو قطب صنعتی و سه شهرک صنعتی سنگ تزئینی و 100 انبار سنگ کوپ در محلات وجود دارد، همچنین بیش از 300 معدن سنگ کشور در این منطقه فعال است که این نشان‌دهنده نقش صنعت سنگ در گردش اقتصادی این منطقه دارد.
میرزاییان بر لزوم فراهم‌سازی بسترهای لازم برای توسعه صادرات سنگ تاکید کرد و ادامه داد: توسعه صادرات سنگ به اقداماتی چون اصلاح قانون مالیاتی، تأمین منابع مالی، نوسازی و به روز رسانی ماشین‌آلات و تجهیزات و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و رفع موانع سرمایه گذاری و گمرکی نیازمند است.
وی خواستار تلاش در راستای ارتقای دانش فنی، ایجاد یک تشکل فراگیر از فعالان سنگ، بهره‌گیری حداکثری از تجارب و تخصص صاحب نظرها در صنعت سنگ، ایجاد همدلی و همزبانی تشکل‌های صنفی و تخصصی فعالان سنگ در قالب یک تشکل فراگیر به منظور افزایش صادرات سنگ شد.