Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

فرآوری سنگ باید به دانش روز مجهز شود/لزوم تشکیل کنسرسیوم‌ صادراتی

فرآوری سنگ باید به دانش روز مجهز شود/لزوم تشکیل کنسرسیوم‌ صادراتی

فرآوری سنگ باید به دانش روز مجهز شود/لزوم تشکیل کنسرسیوم‌ صادراتی

دسته بندی : بازار داخلی ایران مصطفی آمره ظهر چهارشنبه در همایش صادرات سنگ ایران که در محل نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در شهر نیم ور محلات برگزار شد، اظهار داشت: بخش فرآوری سنگ باید به دانش روز مجهز شود تا بتواند جایگاه شایسته خود را به دست آورد.
وی افزود: فرآوری سنگ می تواند در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد کشور نقش ویژه ایفا کند که این امر مستلزم یک کار علمی و عزم جدی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی با بیان اینکه راه اندازی شرکت‌های مدیریت صادرات و تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی نقش به سزایی در تقویت صادرات خواهد داشت، افزود: کشورهای اروپایی و توسعه یافته به دلیل در اختیار داشتن تکنولوژی بالا شاهد ارزش افزوده بالاتری نیز در حوزه تولید، صنعت و معدن هستند.
آمره بیان داشت: بومی سازی تکنولوژی فراوری سنگ در کشور ضروری است و این امر مورد توجه مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بوده و باید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در استان مرکزی سه شرکت مدیریت صادراتی وجود دارد که ظرفیت خوبی است و می تواند زمینه صادرات شرکت های کوچک را فراهم کند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی تاکید کرد: افزایش تولیدات معدنی به تنهایی نمی تواند ارزش افزوده مورد نظر را به دنبال داشته باشد و با کاهش ضایعات و افزایش مهارت و دانش فنی کارگران این حوزه، می توان به ارزش افزوده مورد نظر دست یافت.