Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

ایجاد برج معدن در شیراز

ایجاد برج معدن در شیراز

ایجاد برج معدن در شیراز

دسته بندی : بازار داخلی ایران محمد شرافت بعدازظهر امروز در سومین گردهمایی فعالان معدن و صنایع معدنی فارس اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای ایجاد برج معدن شیراز به‌منظور هم‌صدایی در رفع مشکلات معدن‌کاران انجام شده است.
وی با اشاره به طراحی دو سایت مجازی خانه معدن شیراز افزود: معدن‌کاران این استان برای ارتباط با یکدیگر در این سایت‌ها ثبت‌نام کنند.
شرافت این استان را دارای 600 معدن دانست و گفت: معدن‌کاران شیراز مجوز برداشت سالانه 54 میلیون تن از 21 ماده معدنی را دارند.
وی خاطرنشان کرد: معدن‌کاران شیراز باوجود تحریم‌های خارجی، برداشت‌های نادرست از قانون رفع موانع تولید و مسائل مربوط به نرخ ارز در سال‌های گذشته تمام امکانات خود را هزینه کردند و به تولید ادامه دادند.
رئیس خانه معدن شیراز خواهان تصمیم‌گیری عاجل مسؤولان درباره مشکلات صنعت و معدن شد و افزود: اگر امروز مشکلات حل شود، فردا لازم نیست که با تشکیل کارگروه‌های بسیار دنبال احیای معادن باشیم.
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی شیراز نیز در این گردهمایی اعلام کرد: سهم ارزش‌افزوده معدن در اقتصاد کشور کمتر از یک درصد است.
محمدصادق حمیدیان جهرمی افزود: رویکرد تصمیم‌سازی در شیراز باید تغییر ارزش‌افزوده از واسطه‌گری مالی به سمت تولید باشد.
وی با انتقاد از عدم حضور برخی مدعوین این گردهمایی تصریح کرد: سهم درآمدی معدن‌کاران به‌شدت کاهش‌ یافته، درحالیکه رسمی‌ترین تشکل را خانه معدن دارد.
نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی برای شرکت در این گردهمایی دعوت شده بودند که هیچ‌ یک حضور نیافتند.