Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

ضرورت توجه به احداث واحدهای فرآوری سنگ معدن در آذربایجان غربی

ضرورت توجه به احداث واحدهای فرآوری سنگ معدن در آذربایجان غربی

ضرورت توجه به احداث واحدهای فرآوری سنگ معدن در آذربایجان غربی

دسته بندی : بازار داخلی ایران به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه هادی بهادری در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: با توجه به مرزی بودن ارومیه، باید از این ظرفیت مهم برای توسعه این شهرستان در بخشهای مختلف نهایت استفاده را بکنیم.
وی با بیان اینکه تبدیل ارومیه به منطقه ویژه اقتصادی، اعلام کرد: این موضوع از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پیگیری می‌شود و در تلاش برای به تصویب رسیدن این موضوع هستیم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به کارخانه‌های تبدیلی ارومیه اشاره کرد و اذعان داشت: وضعیت کارخانه‌های تبدیلی ارومیه نامناسب بوده و لازم است اهتمام جدی برای بهبود وضعیت این کارخانه‌ها در مسؤولان وجود داشته باشد.
بهادری با بیان اینکه قیمت‌گذاری غیردولتی بر روی محصولات کشاورزی غیرمنطقی است، ادامه داد: باید جلوی این روند گرفته شود تا کشاورزان بیش از این متضرر نشوند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به وضعیت معادن استان اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه شاهدیم که معادن نقش مؤثری در اقتصاد استان نداشته و عملا وجود معادن فرقی به وضعیت اقتصادی استان ندارد.
این مسؤول با بیان اینکه باید واحدهای فرآوری سنگ معدن در استان راه‌اندازی شوند، ادامه داد: باید دولت به صورت جدی در این زمینه ورود یابد تا شاهد رونق اقتصادی در شهرهای مختلف استان باشیم.