Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

احداث واحدهای فرآوری سنگ در تکاب

احداث واحدهای فرآوری سنگ در تکاب

احداث واحدهای فرآوری سنگ در تکاب

دسته بندی : بازار داخلی ایران ایرج ثقفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به تلاش برای ایجاد واحدهای فرآوری سنگ‌های معدنی، اظهار داشت: با توجه به وجود معادن مختلف در تکاب، واحدهای فرآوری سنگ در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه واحد فرآوری سنگ طی سال جاری در کنار معادن تکاب راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: امسال سه واحد دیگر فرآوری سنگ‌های معدنی در کنار معادن سنگ شهرستان تکاب راه‌اندازی خواهد شد.
فرماندار تکاب با بیان اینکه با بیان اینکه دولت عزم جدی برای توسعه شهرستان تکاب دارد، اعلام کرد: نبود واحدهای فرآوری سنگ سبب شده تا سنگ‌های معدنی از این شهرستان به صورت خام خارج شوند و عملا وجود معادن سود چندانی برای این منطقه نداشته باشد.
این مسؤول با بیان اینکه باید بتوانیم از ظرفیت معادن شهرستان تکاب نهایت استفاده را ببریم، ادامه داد: تکاب غنی‌ترین معادن سنگ‌های تزئینی و طلا را دارد به طوری‌که این شهرستان دو معدن طلا در خوی دارد.
ثقفی با بیان اینکه بنا داریم در آینده نمایشگاه سنگ‌های تزئینی را در این شهرستان راه‌اندازی کنیم، اذعان داشت: این نمایشگاه به صورت دائمی در تکاب فعالیت خواهد کرد تا بتوانیم سنگ‌ها را پس از استخراج و فرآوری، در بازار نیز عرضه کنیم.
فرماندار تکاب با اشاره به ظرفیت معادن این شهرستان، اظهار داشت: به طور متوسط سالانه 4.5 تن طلا از معادن این شهرستان استحصال می‌شود که عملا استحصال این میزان طلا در اقتصاد این شهرستان نقش چندانی ندارد.
این مسؤول استفاده از ظرفیت‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، تلاش شود تا شاهد توسعه شهرستان تکاب باشیم.